קטגוריות

Video

בעלי כנף חדשות | חריש חריש חדשות ירוק נעים צער בעלי חיים

חריש: "שמורת טבע" ובה 11 חוחיות נתפסו בבית מגורים תושב העיר

החשוד ורעייתו, תושבי חריש עוכבו לחקירה. חוחיות הן ערך טבע מוגן שהצייד והסחר בהן אסור בחוק“ ◄ רשות הטבע והגנים: ציידי וסוחרי החוחיות פוגעים קשות באוכלוסייתן בישראל וייתכן שזו הסיבה שהן פחות נפוצות מאשר בעבר. משום כך החוחית היא ציפור מוגנת על פי חוק "הגנת חיית הבר". החוק אוסר על ציד, סחר ואחזקה של חוחיות. לוכדי חוחיות ואנשים המחזיקים חוחיות בניגוד לחוק, מובאים לדין. מוקד רשות הטבע והגנים 3639*.

בבית מגורים בעיר חריש, החליטו גבר ורעייתו על דעת עצמם להקים בביתו בנוסף למשפחה גם "שמורת טבע" ובה 11 חוחיות ציפורי שיר קטנות (משפחת הפרוּשיים). 

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר 

בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו שהגיע אל בלשי תחנת עירון של משטרת ישראל ואנשי רשות הטבע והגנים, בוצע חיפוש בבית הדירות ונמצאה על הגג הבניין, זירת לכידת חוחיות כששתי חוחיות תפוסות בה ובחיפוש בתוך הדירה, נתפסו 9 חוחיות נוספות.

ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים, ברקע: אחת ה-חוחיות שנלכדה על גג בית דירות בעיר חריש | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ליעד לינג, חוחית לכודה

ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים, מר ליעד לינג, אמר; "בזכות מידע מודיעיני שהגיע ובשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, הצלחנו להגיע ולבית החשוד ולשחרר חזרה לטבע 11 חוחיות.

בהודעה משותפת למשטרת ישראל ורשות הטבע והגנים, עוד נמסר, כי החשוד ורעייתו, עוכבו לחקירה. חוחיות הן ערך טבע מוגן שהצייד והסחר בהן אסור בחוק".

כידוע, חוחיות הן ציפורים קטנות עד בינוניות השייכות למשפחת ה-Fringillidae. הם ידועים בצורות המקור והגדלים המגוונים שלהם, המאפשרים להם להסתגל לתזונה שונה.

ציפורי החוחיות, נמצאות בבתי גידול שונים ברחבי העולם, כולל; יערות, שטחי עשב ו… מדבריות.

ישנם מינים רבים ושונים של חוחיות, כל אחד עם מאפיינים ייחודיים משלו. קבוצה ידועה אחת של חוחיות היא החוחיות של דרווין, אשר מילאו תפקיד משמעותי בתורת האבולוציה של צ'ארלס דרווין.

חוחיות אלו, מקורן ב'איי גלפגוס' ויש להן צורות מקור שונות, המאפשרות להן להאכיל ממקורות מזון שונים. חוחיות בעיקר אוכלות זרעים, אבל תזונתן, יכולה לכלול גם פירות, חרקים ו… צוּף.

יש להם ציוץ מלודי (שיר או לקול המופק על ידי ציפור, במיוחד אלה הידועים בקריאות המתנגנות והמוזיקליות שלהם. יכול להיות צליל מענג לשמוע, במיוחד בבתי גידול טבעיים או בשעות הבוקר המוקדמות שבהן הציפורים, הכי פעילות).

חוחיות פופולריים בקרב צופי ציפורים וחובבי ציפורים, נהנים לעתים קרובות להקשיב ולזהות שירי ציפורים שונים כדרך להעריך את הגיוון והיופי של קולות העופות וגם בשל הנוצות התוססות וההתנהגות המקסימה שלהם.

נעים מאד, חוחית ציפור שיר קטנה

בישראל, החוחית היא ציפור שיר קטנה ממשפחת הפרוּשיים, מהססגוניות ביותר בארצנו. היא ניזונה מזרעים, בעיקר של הצמחים; גדילן, ברקן ו-חוח, זה האחרון הוא הצמח שממנו נגזר שמה.

צבעיה הססגוניים ושירתה העזה של החוחית הם הסיבה לכך שרבים בארץ ובעולם, הופכים אותן ל'ציפורי כלוב' ססגוניות ששירתן ערבה לשומעים.

'צייד החוחיות' נעשה בעיקר בסמוך למקווי המים אליהן מגיעות החוחיות, כדי לשתות. בסמוך לשפת הבריכה מונחות "רשתות ערפל" רשתות עשויות חוטים דקים אשר לוכדות את הציפורים שלא הבחינו בהן.

לעיתים ציידים אף מניחים כמה חוחיות ב-מלכודת רשת או בכלוב כפיתוי לפרטים אחרים הנמשכים אל קולות המצוקה.

בנוסף על כך, החוחיות נפגעות על ידי אלו המכליאים בשבי את ציפור החוחית עם ציפור קנרית, כדי ליצור בן כלאיים המכונה; "בנדוק" (בערבית: ממזר) אשר שירתו חזקה יותר וצבעיו עזים יותר.

מטעם דוברות רשות הטבע והגנים, נמסר לאתר כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה', כי ציידי וסוחרי החוחיות פוגעים קשות באוכלוסייתן בישראל וייתכן שזו הסיבה שהן פחות נפוצות מאשר בעבר.

משום כך החוחית היא ציפור מוגנת על פי חוק "הגנת חיית הבר". החוק אוסר על ציד, סחר ואחזקה של חוחיות.

רשות הטבע והגנים, מאתרת לוכדי חוחיות ואנשים המחזיקים חוחיות בבתיהם בניגוד לחוק ומביאה אותם לדין.

נתקלתם ב-חיה / ציפור פצועה או נטוּשה דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ואנו נגיע לטפל.